Efendim bendeniz Salih Mesut, uzun süre Gedik Paşa tarafında bir ayakkabı atölyesinde saraç ustası olarak çalıştım. Deri kesip bunları ayakkabı üzerinde kullanırız. Şimdi emekli oldum. Yaşım 70. Aslında 20 sene evvel önce emekli oldum ama hala çalışıyordum. Pandemi sonrası işler daha da arttı. Özellikle internet üzerinden. Gelelim başlığa,dün gece rüyamda rahmetli Erol Taş’ı gördüm. Yaşlı haliydi. Yanına gidip kendimi tanıttım. Onu çok sevdiğimi ve bana hayatıyla ilham kaynağı olduğunu söyledim. Bana gülümsedi ve teşekkür etti. “Delikanlı, seninle tanıştığıma çok memnun oldum, istikbalin çok parlak. Çok zeki birisine benziyorsun” dedi ve elimi sıktı. Rüya ile ilgili bizim mahalle kahvesindeki yaşıtım o da emekli Ahmet’e bir sorayım dedim. ” Ahmet rüyamda Erol Taş’ı gördüm” dedim. Hemen sandalyeyi çekip heyecanla anlatmaya başladı ” Rüyada Erol taşı görmek kısmetlerinin artacağına, kişinin mutlu olmasını sağlayacak fırsatlar elde edeceğine, avukat veya polislik gibi önemli kamu görevlerinde bulunacağına, hayırlı, kişiyi çok seven ve ömür boyu üzerine titreyen bir kısmetle karşılaşıp, herkesin hayranlık duyacağı bir düğünle dünya evine girileceğine, büyük çalışmalar gerçekleştireceğine, en çetin zorlukların aşılacağına, olumlu gelişmeler yaşayacağına delalet ettiğine inanılır.” Daha devam edecekken sözünü kestim. “Ahmetciğim nereden uydurdun bütün bunları dedim” Güler misiniz ağlar mısınız? Polis oluyorum ve harika bir düğünle dünya evine giriyorum. Ben evliyim ama. Geçelim ikinci rüya tabiri. Sen dalga geçeceğine dinle dedi.
“Dini olarak rüyada Erol taşı görmek hayallerinin gerçekleşeceğine ve kişinin emellerine ulaşmayı başaracağına, geleneklere ve göreneklere değer verileceğine, ortaya konacak projelerin kazanç elde etmesi ile sayesinde hayırlı kapılar açılacağına, güzel ahlakı ve iyi kalbi sayesinde Allah’ın sevgili kulları arasında olacağına, hem rahat bir hayata kavuşacağına, yeni kazanç kapılarına kavuşacağına, aralarındaki ağız tadının artacağına, delalet eder.” Yüzüne çok fena baktım Ahmetin. “Ahmet benimle kafa mı buluyorsun?” Oldu olacak bunun bir de siyasi ve jeopolitik anlamını da anlat tam olsun” dedim. O da sinirlendi. “Bak bunun bir de psikolojik yanı var deyip” devam etti.

“Psikolojik olarak rüyada Erol taşı görmek kazancını çoğaltacağına, büyük başarılar kazanacağı çalışmalar ve projeler gerçekleştirileceğine, kendisine inanan ve güvenen insanları yarı yolda bırakmayacağına, sermayesini kaybedeceğine böylece faydalı şeyler yapacağına, her birine ayrı ayrı teşekkür edeceğine, yorumlanır.” diye sözlerini bitirip bana gülümsedi.

Ben de sandalyeyi biraz öteye çekip “Hayırdır inşallah” dedim iç çekerek sonra devam ettim. “Yeşilçam’ın Kötü adamı Erol Taşı gördüm diye bu güzelliklere sahip olacaksam demek Hulusi Kentmen görseydim, peygamber olurdum Ahmet” deyip kahkahayı patlattım.

Rüyada Erol Taş Görmek

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir