İlk yazım ile ilgili aldığım olumlu yorumlardan sonra bu konuda tavsiyelerime devam etmeyi düşündüm. O yüzden bu yazıyı yazdım. İlk durağımız bir bar. İsmi Drunk Sinatra. Harika bir atmosferi ve dekoru var. Yine bir pasajın içinde ama bu sefer upuzun bir dükkan ve 1950li yılların dekoru var. Thiseos 16, Athina 105 62 adresinde. Monastraki semtinde. Adres verdiğim yerlerin adreslerini google map uygulamasına yazzarsanız hemen haritan bulabilirsiniz.

İkinci adresimiz yine Monastraki semtinde.
“Pax Burger” Aiolou 34, Athina 105 63 adresinde “Street Wok” çin büfesinin tam karşısında. Favorim “Drunken Onions” isimli burger. 4,30€ fiyatı. Dekoru çok güzel ve burgerler çok lezzetli.

Diğer bir lezzet durağı ise Parabates. Klasik yunan lezzetleri sunuyor. Sanki bir ev yemekleri lokantası gibi. Agias Triados 49, Haydari 121 37. Haydari semtinde olduğu için biraz merkeze uzak. Randevu ile gidiliyor ve sadece akşam sevisine açık. Gece geç saate kadar açık. “Savvas” isimli börekçi zincirinin sahibi işletiyor. Çok hesaplı bir yer değil iki kişi normal bir yemek sonrası 50€ gibi bir hesap geliyor.

Brezilya usulü Et lokantası arıyorsanız doğru adres “Maracana Grill” Κολοκοτρώνη 55 (από Θησέως 296), Καλλιθέα, Kallithea. Izola otobüs durağının hemen arkasındaki Sklavenitis mağazasına çok yakın. Dekor 1970lerin. Çok sadece sakin bir yer. Fix menü adam başı 15€ ve siz yeter doydum diyene kadar et geliyor. Açık büfe salata yiyorsunuz. Kesinlikle denemeye değer.

Yine Kallithea semtinde başka bir adres ise K Grill. Porsiyonlar çok büyük.. bolonez soslu makarnayı denedik ama beğenmedik. Büyük boy burgeri lezzetliydi.. Burgerin ekmeği bazlama gibi kocaman bir ekmek olduğu için gelen tabakla iki kişi doyabilir. Makarna, Burger ve iki bira için 18€ fiyat uygun bence. Dekoru müthiş. Siyah renk ve ahşap hakim.

Atina’da çiğ börek yemek istiyorsanız adres Kalinka-Malinka Stadiou 27, Athina 105 59. Ruslar yapıyorlar. Enfes bir lezzet. Şiddetle tavsiye ederim. Çiğ Böreğin fiyatı 2,60€ iki tane ile ben doyuyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiler

Atina Lezzet Durakları-2

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir