Her sabah saat 6:30 gibi güne başlamak gerçekten çok güzel. Çünkü insana bir şeyler üretecek büyük bir zaman kalıyor. Güne şükrederek başlamak ise ayrı bir güzellik. Şükretmek ve elindeki güzel şeylerin bir muhasebesini yapmak. Bunları bir kenara yazmak ise insanın yeni günde zinde olmasına yol açıyor. Sağlıklı olmak. Yanında sevdiği birisinin olması. Çalışacak bir işimizin olması. İçinde uyuyabileceğimiz bir evimizin olması. Evladımızın olması. Anne ve babamızın olması gibi bir sürü şey. Kulaklarımızın duyması. Gözlerimizin görmesi gibi. O yüzden şükrederek elimize geçen bu yeni günde bir sürü güzel şey yapma fırsatını kendimize tanıyalım. Çünkü içimizdeki güzellikleri görüp onlarla mutlu olursak o zaman mutluluğun kaynağına ulaşmış oluruz.

Benim için seyahat etmek ve yeni yerler görmek vücudumda Dopamin hormonunun artmasını sağlıyor. Dopamin bir mutluluk hormonu. Övgü aldığınızda artıyor. O yüzden insanlar sosyal medyada beğeni almak için bir sürü paylaşım yapıyor. Olumlu düşünmekte bu hormonun artmasını sağlıyor. O yüzden bir şeyler yapmayı ve olumlu düşünmeyi hiç bir zaman bırakmayalım.

Mesela balkonumuz varsa onu çiçeklerle süslemek ve o çiçekleri her sabah sulamak gibi güzel şeyler. Bir sahil kenarında yürümek, Bir banka oturup sonbaharda düşen yaprakları izlemek. Ne kadar güzeldir. Sevdiğiniz ile el ele yürüyüp güzel şeylerden bahsetmek. Güzel gelecek planları yapmak gibi.

Güzellikler sizinle olsun ve kalbiniz her zaman sevgi ile dolsun.

İçimdeki Ses

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir