1)Anadolu Restaurant listede ilk bahsedeceğim Türk restoranı. Bir çok çeşit Türk yemeği yapmayı denemişler ama yemeklerin ismi sadece Türk yemeği. Lahmacun, Kebaplar, İçli Köfte gibi yemekleri denedik. Ama hepsi çok tatsız ve yavan geldi bana.Çalışanlarla konuştum. Çok büyük bir lokanta. Ortaklarından biri “Master Chef-Greece” programına çıktı.
https://www.facebook.com/anadolumutfagi.gr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
2) Mikra Asia
Ben yanlışlıkla İskender Kebap denedim. İskender Kabap sosuna tarçın koymuşlar. Sütlaç yemiş gibi oluyorum et yemeğine Tarçın koyduklarında. Onun haricinde Tavuk kanat güzeldi. Lahmacun ise büyük ve kalın hamurluydu.
Address : https://www.facebook.com/asiapagrati/?ref=page_internal
3)The Spot
Türk yemeklerini bulabileceğiniz nezih bir yer. Türk Kahvaltısı ve değişik Türk yemekleri mevcut. İçli Köfte,Lahmacun gibi. Servis ve alaka çok güzel.
https://www.facebook.com/TheSpotThissio/
4) Kumpirista
Ben Kumprilerini çok başarılı buldum. Şehrin göbeğinde çok güzel bir mekan. Tavsiye ederim.
https://www.facebook.com/Kumpirista-874884449329618/
5) Hayat
Lahmacununu denedik ve kebaplarını. Yine Yunan halkı için yapılmış bulduk. Lahmacun kalın ve büyükdü. 3.5€ tanesini satmak için bu şekilde yapmak zorunda olduklarını söyledi sahibi. Ne yazık ki Türkiye’de bu yemekleri yemiş biri olarak bir daha gitmek içimden gelmedi. Sohbet ve hizmet harikaydı.
https://www.facebook.com/Hayatgeuseis
6)Mangal
Atina şehrinde yediğim en iyi lahmacundu. İnce ve kuyruk yağlı. Ali Nazik güzeldi. Ayrıca Ciğer Şiş ve hediye mezeler harikaydı. Tavsiye ederim. Servis güzeldi.
https://www.facebook.com/mangalathens
7)Feyrouz
Arap tarzı lahmacun yapıyorlar.Hataylılar. Ben mercimek çorbalarına hasta oldum. Lütfen gidip için. Bir dükkan daha açtılar tatlı üzerine. Türk çayı içip sütlü tatlı yiyebiliyorsunuz.
https://feyrouz.gr/en/

Atina Yeme-İçme Rehberi 1

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir