İngilizlerin polisiye konusunda başarılı ama sıkıcı yapımlarından farklı bir yapım. 2013-2017 arasında çekilmiş yapım cinayet-polisiye-suç-drama tarzının güzel örneklerinden. Dizide yer alan bir çok oyuncu daha sonra başka yapımlarda da rol alarak emeklerinin meyvesini aldılar. David Tennant, Oscarlı Olivia Colman, Jodie whittaker bunun örneklerinden. Aile facialarını, kaybolan çocukları, bir sahil kasabasının sırlarını anlatıyor. Bu keşfedilmemiş güzel yapımı bir an evvel izleyin. IMDb puanı kapı gibi.8,4. Yunan Netflix şu an gösterimi durdurmuş. Türkiye Netflix gösteriyor mu bilemiyorum.

Broadchurch, dizide zaman zaman turistler tarafından da tercih edilen bir sahil kasabası olarak geçiyor. Kasaba sakinleri yıllardır bir arada yaşıyor ve komşuluk ilişkileri metropol şehirlerine göre biraz daha gelişmiş, herkes birbirini tanıyor. Bizim küçük Anadolu köyleri gibi düşünebilirsiniz. David Tennat tarafından canlandırılan Alec Hardy adlı dedektif, Olivia Colman tarafından canlandırılan Ellie Miller’ın üstü ve kendisinin de terfi beklediği pozisyon olan rütbeli olarak Broadchurch kasabasına atanıyor. Atanma sebebi ise daha önceki göreviyle alakalı bir durum. Bu da 2. sezonun konusunu oluşturuyor.

Broadchurch’e atandığı gün suç oranı %0 olan kasabada bir cinayet gerçekleşiyor. Danny Latimer adlı 11 yaşındaki çocuk sahilde ölü bulunuyor. Hikaye ise tam olarak burada başlıyor. Çocuğunun da arkadaşı olan Danny Latimer’in cansız bedenini gören Ellie Miller (Olivia Colman), Oscar kazanacağını o zamandan belli eden oyunculuğu ile sizi direkt hikayenin içine çekiyor. Hem dedektif hem de komşuları olarak aileye bu haberi verme görevi Miller’a düşüyor.

Broadchurch: Başarılı Bir İngiliz Suç- Drama Dizisi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir